Служба безпеки спільно з Національною поліцією викрили на Чернігівщині підприємця, який привласнив понад 7 млн грн грантових коштів, виділених державою на створення деревообробного виробництва. За матеріалами справи, замість запуску нового підприємства та створення робочих місць фігурант використав державну програму підтримки бізнесу для власного збагачення.

Як встановило розслідування, 40-річний мешканець Івано-Франківської області, дізнавшись про державну грантову програму, яка діяла на Чернігівщині, спеціально приїхав до регіону та зареєстрував підприємство для участі в ній.

Після отримання державного фінансування товариство мало реалізувати заявлений проєкт, запустити деревообробне виробництво та забезпечити створення нових робочих місць. Натомість отримані від держави кошти фігурант спрямував на рахунки інших підприємств під виглядом придбання спеціалізованого обладнання. Та як результат, заявлене виробництво так і не запрацювало, а умови грантової програми не були виконані.

У результаті таких дій державному бюджету завдано збитків на суму понад 7 млн грн. На підставі зібраних доказів правоохоронці повідомили фігуранту про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах).

Зловмиснику загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення до відповідальності всіх причетних осіб. Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Чернігівській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури.

Читайте нас в Google News.Клац на Підписатися